• Reklam
  NESRİN RİHANİ

  NESRİN RİHANİ

  [email protected]

  SESSİZ İSTİLA 1

  18 Mayıs 2022 - 20:54

  SESSİZ İSTİLA 1

   
  Türkiye'deki Suriyeli mülteci krizi, nihayetinde ülkelerine gönderilmelerinin gündeme gelmesinin ardından, geri dönen ve kalışlarını memnuniyetle karşılayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı çelişkili açıklamalarla etkileşim halindedir.

  Öte yandan muhalefetin, kışkırtma ve kin nedeniyle konunun patlayabileceğine dair uyarı niteliğindeki açıklamaları, Türkiye'de büyük bir kaosun kapılarını aralayacaktır.

  Suriyeli mültecilerin, Türkiye'deki varlığının ülke mimarisine olan tehlikelerini yansıtan “Sessiz İstila” adlı kısa filmden sonra tartışmalar hala değişmiyor.

  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mültecileri ülkelerine iade edeceğini söyleyen bir açıklama yaptıktan sonra, muhaliflere karşı sert bir dille hayatta kalmaları hakkında konuşmaya geri döndü. Erdoğan buna yönelik: “Asla, asla mültecileri bu ülkeden çıkarmayacağız.  Onlara kapımız açık. "(Biz) Ensar'ız ve Muhacirlerle kardeş olmalıyız" ve "Bunlar kendilerine yapılan haksızlıktan kaçtılar ve onları asla kovmayacağız, onları katillerin kollarına atmayacağız" dedi.

  Ancak Zafer Partisi Genel Başkanı ve"Sessiz İstila" filminin finansörü olan Ümit Özdağ, sözlerini Türkiye Cumhurbaşkanı'na yönelterek: "Türkiye, babanızın çiftliği değil Sayın Erdoğan. Evimiz kimseyle paylaşılmayacaktır. Vatanımızı çalmayacağızvebir sonraki cumhurbaşkanlığı seçimi için referandum olacağını.”Vurguladı.

  Muhalefet yazarı Erdal Atabek: "Yurtdışından gelenler mülteci değil, yerleşimcidir" diyerek, "Adalet ve Kalkınma Partisi’nin izlediği politika nedeniyle "ülkenin Araplaştırıldığını" göz önünde bulundurarak vergi ödemeden, iş merkezleri açmaktadırlar, ev satın almaktadırlar.  "Suriye’den, Afganistan’dan ve Afrika'dan gelen mültecilerin ücretlerinin düşük olduğuna, güvenlik ve korumadan yoksun olduklarına" işaret ederek, onları "bu çağın köleleridirler".Bu kişilerin sayısının on milyona yakın olduğunu, bunun da "ülkenin demografik yapısının değişmesine etki ettiğini" söyleyip, "Onlarla Türkiye Cumhuriyeti değil, Osmanlı Saltanatı kuruluyor."Şeklinde sözleriyle damga vurdu.


  İktidar  yanlısı Yeni Şafak gazetesinin yazarı Bülent Orakoğlu, Ümit Özdağ'a ağır bir suçlamayla parmağını işaret ederek: "Sessiz İstila" filmini finanse etmede ve Türkler ile mülteciler arasında anlaşmazlık yaratmada, arkasında kimin olduğu hakkındamerakın söz konusu olduğunu vurguladı.
  Orakoğlu, Özdağ'ın İsrail'i defalarca ziyaret ettiğini belirterek, Özdağ'ı ABD'deki Yahudi baskı grupları ve Yahudi düşünce örgütleriyle bağlantı kurmakla suçladı.

  Ancak vekil, " Mossad ile herhangi bir görüşmeyi reddederek, "Evet, 2020'de Mescid-i Aksa'ya gittim, namaz kıldım ama Mossad ile görüşmedim. Ben de tek başıma gitmedim. Eski bir Hava Kuvvetleri komutanım, diğer komutanlarım ve Milli Güvenlik Kurulu'nun eski bir sekreteri vardı." Diye vurguladı. İşte ülkede siyasi kaosun ilk yansımaları başlamış bulunmaktadır.Arap ülkelerde düğün  Türkiye'de zurna davul.

  Kalın sağlıcakla.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum